20 Şubat 2012 Pazartesi

OKUNMAYI BEKLEYEN KİTAPLAR

Geçtiğimiz hafta D&R'dan merak ve heyecan içinde beklediğim kargom geldi. Büyük bir hevesle verdiğim siparişlerimin gelmesi biraz zaman aldı çünkü kitaplardan birisi henüz ön sipariş aşamasındaydı. Geçen hergün de benim biraz daha fazla sabırsızlanmam için yetti. Nedense kitap satın almak beni dünyada en çok mutlu eden şey. Hele bir de internetten satın aldıysam günde 4-5 defa kargomun nerde olduğunu kontrol etmem de görülmeye değer bir komedi. Gelgelelim bahsi geçen kitapların neler olduğuna.


Okumaya ilk başladığım kitaptan başlayım anlatmayada. Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler? Bir arkadaşımın tavsiyesiyle edindim bu kitabı ve iyikide tavsiyesine uymuşum. Şöyle genel bir göz atıştan sonra henüz yeni okumaya başlamama rağmen hamilelik dönemimde aklıma gelebilecek bütün sorulara cevap bulabiliyor olmam çok hoşuma gitti. Ay ay hamilelik süreçlerini anlatması ve önümdeki süreçlerde başıma neler geleceğini bilmek çok keyifli. Hem doktora muayenelerde soracağım sorular daha bir güzel ve düzenli şekilleniyor hemde bir muayeneden diğerine geçen vakitte önemli önemsiz her şey için doktoru arama işinden kurtarıyor beni. Tabiki genel kanımı kitabı bitirdiğimde vereceğim ama şu sıralar elimden düşürmüyorum diyebilirim.


İkinci kitap ise Gizli Anların Yolcusu. Lise yıllarında Köprü romanıyla tanıştığım Ayşe Kulin'in bir süredir aklımda olan ama bir türlü almak için fırsat bulamadığım bir kitabı. Aslına bakarsanız Veda'yı okuduktan sonra Gizli Anların Yolcusu'nun önüne Vedanın devamı niteliğindeki diğer kitapları koymuştum. Bölmek istememiştim ama dayanamadım işte. Ayşe Kulin'le birlikte bu kitapla da güzel bir yolculuğa çıkacağımdan adım gibi eminim.


Üçüncü ve son kitapsa Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk. Eserlerine büyük bir hayranlık beslediğim İskenden Pala'nın bu güzel eserini üniversitenin ilk yılında taa 2003'te okumuştum ama bir türlü kütüphaneme ekleyememiştim bu kitabı. Daha önce okumuş olmama rağmen hakkını vererek ve özümseyerek tekrar tekrar okunması gerekli bir eser olduğuna inandığım için okunacaklar listesine tekrar aldım. Eminim ki aradan geçen 9 yılın bana kattıklarıyla, bugün bu kitapdan daha başka zevkler alacağım, kaçırdığım nüansları daha iyi yakalayıp tadına varacağım.

Şimdilik okunmayı bekleyen kitaplarım bu kadar. Bu güzel kitaplarımı okuduktan sonra haklarında daha ayrıntılı yazılar yazacağım.

2 yorum:

  1. son iki kitabı kesinlikle okumak istiyorum.özellikle Ayşe Kulin'in kitabını... ilki beni aşar :))

    YanıtlaSil
  2. bir an önce okunacak ve sana gönderilecek o zaman. evet ilk kitabı okuman gereksiz :))

    YanıtlaSil