19 Nisan 2012 Perşembe

Bebeğim - 22. Hafta

Bu hafta o küçük kaslar biraz daha gelişecek ve ince ayarları yapılacak. Bebeğiniz zamanının bir kısmını parmağını emmekle, göbek kordonuna tutunmakla, hıçkırmakla veya kavrama refleksiyle ilgili pratik yapmakla geçirebilir.

Bu hafta daha fazla yağ oluşabilir ve artık bebeğiniz iki hafta önce olduğu kadar şeffaf görünmemektedir. Bebek için fazladan yemek yemeniz gerektiği tuzağına düşmeyin. Uzmanların tavsiyelerine göre hamilelik sırasında yemek miktarınızı yalnızca %10 çivarında arttırmanız yeterli. Bu da ikinci üç aylık dönemde günde fazladan 1050 kilojul enerji demektir. Fazladan bir meyve, bir avuç fındık veya sağlıklı bir sandviç bu ek ihtiyacı karşılamaya yeterli olacaktır.

Bebeğinizin küçüçük tırnakları var. Bebeğiniz kız ise, rahmi ve vajinası yerinde olacaktır. Bebeğiniz erkek ise testisleri karın bölgesinden aşağıya inmiş olacaktır. Birçok bebek doğduğunda cinsel organları genişlemiştir. Bunun nedeni organların şişmesine neden olan hamilelik hormanlarıdır. İlk haftalarda bu organların boyutları normale dönecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder