17 Ağustos 2013 Cumartesi

Kız İsteme, Söz ve Süslü Kolonya Şişesi

Bayramdan notlara tam gaz devam edeyim :)))

Şu an sizlere Sinop'tan, sahil kenarından sesleniyorum sevgili takipçiler :))) Eşim denize giriyor, Aylin Zeynep kucağımda uyuyor, ben de size yazıyorum. Düşünün sizi ne kadar çok seviyorum. Aslında bu gün istanbula dönmüş olacaktık ama hazır Tosyadayken burayı da görelim dedik.  

Gelelim konuyaaa :))) Geçtiğimiz pazar günü eşimin kardeşi Mustafa için kız isteme ve söz merasimi yapıldı. Ben de bu gün için benimde çorbada biz tuzum olmalı dedim ve sıvadım kolları. Önce eşimle çıktık aradık taradık, burası küçük yer şöyle güzel bir buket canlı çiçek bulamayacağımızı anladık. Önceden İstanbuldan getirme şansımızda yoktu çünkü arada baya zaman vardı, solardı. Bayram olduğu için de internetten verdiğiz siparişin zamanında elimizde olacağından şüpheliydik. Bir yer bulduk, verdik siparişi vermesine de sonuçtan pek emin değildik. Ne yapalım ne yapalım derken dedim ki eşime dur bir tuhafiyenin önünde biraz petek tül, biraz kurdele derken bir kaç bir şey aldım. Sonrada bir şişe kolonya, geldim eve. Ev halkının şaşkın ve meraklı bakışları içinde koyuldum işe. Sonuç mu?

                        

                                                                        İşte bu :)))
                                                                 Nasıl olmuş sizce?

Şerit halde satılan parlak taşlardan aldım ve harfleri kendim kestim. Üç farklı kurdeleden fiyonklar yaptım, bir kaç nazar boncuğu, biraz sevgi, biraz özen... Sonuç bu :)) Ertesi gün sipariş ettiğimiz buket gelince iyi ki yapmışım dedim. Çünkü hiç içime sinmedi. 

Durum bu işte. Bizim gibi zor durumda kalanlar olursa fikir olması açısından paylaşmak istedim :)

Görüşmek üzere, huzurla kalın :)
     

2 yorum: